Tombis Bebe


Yetkili: Selma Kolukisaoglu
Tel: 0332 248 86 16 - 0332 248 61 11
Gsm: 0505 863 39 80
Web Adresi: www.tombisbebe.net
Mail Adresi: tombisbebe@tombisbebe.net
Facebook:

Adres: Hüsamettin Çelebi Mah. Güzeldere Cad. Teba Sokak No: 22 Selçuklu

Bölge: Konya - Merkez

Kategori: Anaokulu, Yazokulu, Kreş

  OKUL ÖNCESİ EĞİTİM
 
Okul önceci eğitim; çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen 0-6 yaş arasındaki dönemi kapsayan ve çocukların,daha sonraki yaşamlarında çok önemli bir yeri olan bedensel (psikomotor),duygusal, sosyal, zihinsel ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı bu doğrultuda kişiliğin şekillendiği erken çocukluk çağı diye adlandırılan gelişim ve eğitim süreci olarak tanımlandırılabilir.
 
Toplumsal gelişim açısından bakıldığında çocuğun bireysel yeteneklerinin; ilgi, ihtiyaç ve gelişim düzeylerine uygun hazırlanan programlar aralığıyla sunulan etkinliklerde, grup içine katılmasında sağlıklı ilişkiler kurmasında, günlük yaşantı içinde gerekli kuralları öğrenerek temel alışkanlıklar kazanmasında kendine ve başkalarına olumlu tavır geliştirmesinde Okul Öncesi Eğitim önemli rol oynar.
 
Bu etkinliklerde çocuklar ayrıca; paylaşma işbirliği yardımlaşma, dayanışma gibi sosyal beceriler kazanırlar. Okul Öncesi Eğitim elverişsiz çevre koşulları ile eğitimden yoksun kalan çocukların olumsuzluktan etkilenmemeleri engelleyerek onlara da diğer çocuklarda eşit eğitim olanağı sağlanmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalar okul öncesi eğitim olan çocuğun ileriki yıllarda okul yaşamında ve toplumsal hayattaki başarısının yaşıtlarından çok daha farklı olduğu ortaya koymuştur.  

Firma Hakkında yorum bulunamadı.Firma hakkında ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

Yorum Yap

Fiziksel İmkanlar

Hizmetler

Yabancı Dil

Spor Faaliyetleri

Sanatsal Faaliyetleri

Kulüpler

Konya - MERKEZ İLÇESİNDEKİ DİĞER Kreşler

Scroll