Özel Kutup Yıldızı Kreş Ve Gündüz Bakımevi

Özel Üye
Yetkili: Özel Kutup Yıldızı Kreş Ve Gündüz Bakımevi
Tel: 0224 239 70 14 - 0244 23970 91
Gsm: 0553 313 88 66
Web Adresi: www.kutupyildiziyetenek.com.tr
Mail Adresi: info@kutupyildiziyetenek.com.tr
Facebook: www.kutupyildiziyetenek.com.tr

Adres: Hüdavendigar Mah. Bayındır Sok No 15 Çekirge

Bölge: Bursa - Osmangazi

Kategori: Anaokulu, Yazokulu, Kreş

Okulumuz 3-6 yaş çocuklarımızı geleceğe en iyi biçimde hazırlamak için kurulmuş Yabancı dil, karakter eğitimi, sanat ve gems çalışmalarına öncelik veren bir kurumdur.

Neden Kutupyıldızı?

Bir insanda yüzden fazla yetenek var ve herkes mutlaka bir konuda yetenekli.
Uzmanlar , çocukların okulöncesi dönemde yetenekler için “özel zaman pencereleri” geçirdiğini belirtiyorlar. Eğer, 0-6 yaşları arasında çocuklar bu yetenekleri açığa çıkarmak için imkanlar ve ortamlar bulursa mutlaka fark edilen işler yapıyorlar.
Siz de ona kendi ışığını göstermesi için fırsat verin.
Küçük çocukların zihinsel ve sosyal gelişimleri için öne çıkan faktör hayata dair tecrübelerinin artması , bol paylaşım ve işbirliğine açık dengeli bir eğitimin uygulanmasıdır.
Özel Kutup Yıldızı’nda  oyunun  ve bilginin harmanlandığı sevgi ve şefkat dolu bir eğitimle ortak geleceğimize katkıyı hedefliyoruz.
 
Amacımız

3-6 yaş arası çocuklarımızın sosyal - duygusal - bedensel koordinasyon gelişmesini desteklemek; dili etkin bir şekilde kullanmasını sağlamaktır. 

Eğitim Sistemimiz - Bilimsel Eğitim
Okulumuzda MULTIPLE INTELLIGENCE (çoklu zeka ) ve HIGH-SCOPE (etkin öğrenme) eğitim sistemi uygulanmaktadır. High-Scope A.B.D.'de geliştirilmiş olan bir okul öncesi eğitim programıdır. UNICEF tarafından EN İYİ EĞİTİM SİSTEMİ ödülünü almıştır. HIGH-SCOPE programının amacı, "gelişimsel olarak tutarlı bir eğitim" sağlamaktır. Programın dayandığı temel prensip etkin öğrenme prensibidir.
 
Etkin Eğitim Nedir?
Gelişimsel açıdan en uygun eğitim tarzı olarak gösteriliyor. Çocuk kendi seçtiği, kendi ilgi gördüğü etkinlikten başlayarak ve bütün duyularını kullanarak, hazır olduğu zaman yaşayarak öğreniyor. Çocuk planlarını kendi yapıyor, uyguluyor yani oynuyor daha sonra da hatırlıyor. Bu da zaman denetimi için ona fırsat sunuyor. Etkin öğrenmenin olmazsa olmazı temel deneyimler. Bu deneyimler aslında çocuklar tarafından sürekli olarak yapılır, yuvada yapılan, bu yaptığı işin farkında olmasını sağlamaktadır.

 
ÇOKLU ZEKA
NEDEN EĞİTİM - ÖĞRETİMDE ÇOKLU ZEKA? 
Çoklu Zeka Teorisi'ne göre, insanlar 8 farklı zeka bölümüne sahiptir ve öğrenme, problem çözme gibi durumlarda 8 farklı yol kullanabilirler. Buna ek olarak bilgiyi almada, işlemede ve kullanmada bu 8 zeka, 8 farklı araç olarak kullanılabilir. İnsanlar sahip oldukları zeka bölümlerini ne kadar aktif hale getirirlerse zihinsel ve nörolojik olarak beyinde o kadar köprüler oluşturur. Yaşamın ilk yılları insanın kendini ve dünyayı tanıma ve keşfetme yıllarıdır.
 
SCAMPER
ÇOCUKLARIN YARATICILIKLARINI GELİŞTİRMEDE ALTERNATİF BİR YOL: SCAMPER

Okulöncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Farklı düşünme, hayal kurma, orijinallik ve sezgi yaratıcı düşünmenin en önemli noktalarıdır. SCAMPER yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.
SCAMPER, zihinsel kalıplarımızın ötesinde hareket etmemizi sağlar. Çocuklara düşüncelerini değiştirmeleri ya da birleştirmeleri konusunda adım attırarak yaratıcı düşünmelerini sağlar.

GEMS ÇALIŞMALARI

Fen ve matematik çalışmalarını daha keyifli hale getirmek için Gems programından destek almaktayız. GEMS üniteleri, fen bilgisi eğitiminde “gözetimli keşif” yönteminin en iyi yönlerini yansıtmaktadır. Gözetimli keşif yöntemi bireylerin öğrenime doğrudan katılımını vurgular. Bu tür etkinlikler, sadece ders kitaplarının kullanıldığı yönteme oranla daha fazla güdülenme yaratmakta ve bilim adamlarının gerçekte ne yaptığının daha gerçekçi bir şekilde anlaşılmasına katkıda bulunmaktadır.

Daha da önemlisi, GEMS etkinlikleri öğrencilerin temel fen ve matematik kavramlarını anlamalarını ve günlük yaşamlarında gerek duydukları sorgulama alışkanlığını edinmelerini sağlamaktadır. Öğrenciler, ön planda oldukları rahat bir ortamda, belirli tek bir sonuca ulaşmalarının gerekmediği araştırmalarda görev almaktadır.

REGGIO EMILIA (Proje Tebanlı Eğitim)

Firma Hakkında yorum bulunamadı.Firma hakkında ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

Yorum Yap

Fiziksel İmkanlar

Hizmetler

Yabancı Dil

Spor Faaliyetleri

Sanatsal Faaliyetleri

Kulüpler

Bursa - OSMANGAZİ İLÇESİNDEKİ DİĞER Kreşler

Scroll