Çiğdem Kreş Ve Anaokulu

Özel Üye
Yetkili: Mehmet Temizsoy
Tel: 0312 272 07 40 - 0530 693 87 60
Gsm: 0539 830 06 89
Web Adresi: www.cigdemkres.com
Mail Adresi: info@cigdemkres.com
Facebook:

Adres: Törekent Mah. 331 Sok. No:16-18

Bölge: Ankara - Sincan

Kategori: Anaokulu, Yazokulu, Kreş

Kurumumuz 27 yıldır Ankara’nın yeni gelişmekte olan Sincan bölgesinde okul öncesi eğitim hizmeti vermektedir.

- KREŞ ANAOKULU 0-6 

- ETÜT MERKEZİ 7-14 YAŞ 

Gerek akademik kadrosu gerekse eğitim metotlarıyla 0-6 yaş grubu çocukların hayata özgür ve öz güvenleri kuvvetli bir şekilde hazırlanmasını misyon edinen kurumumuz velilerden aldığı olumlu değerlendirmelerle yoluna devam etmektedir.

850 metrekare alanı yaş gruplarına göre ayrılmış ve yaş gruplarına hitap eden materyallerle  donatılmış sınıflarımızda çocuklarımızın öz bakım ve motor gelişimlerine uygun eğitim programları uygulanmaktadır.

Özenle ve kontrollü yürütülen servis hizmetleriyle çocuklarımızın yuvamıza ulaşımları güvenle sağlanmaktadır.
 
EĞİTİM ÇOCUĞA SAYGI İLE BAŞLAR..
 
DEĞERLİ ANNE VE BABALAR

       Okul öncesi eğitim insan hayatının en önemli dönemlerinden biridir.  İnsanda var olan potansiyelin geliştirilebilmesi çocuğa, erken yaşta verilecek   iyi bir eğitim ile mümkündür.Bu sebeble 0-6 yaş dönemi hayati bir öneme sahiptir. Okul öncesi dönem olarak adlandırılan o-6 yaş dönemi insan gelişiminin en hızlı ve en duyarlı olduğu zaman dilimidir.      Çocuklarımızın bedensel,zihinsel,sosyal-duygusal,pisikomotor ve dil gelişim- lerini büyük ölçüde tamamladıkları bu dönemde, onlara en iyi eğitim olanaklarını  sağlayarak gelecekte kendini ifade edebilen,özgüveni gelişmiş ve çevreye   duyarlı bireyler yetiştirebiliriz.
         Bizler bu güne kadar sizlerin sonsuz sevgi ve emekle büyüttüğünüz minik  yavrularınızı bugün toplumun bir parçası yarın ise toplumun temel taşı olacak   bireyler olmaları yolunda ilk eğitimlerini kurumumuzda vermeyi amaçlıyoruz.
 
MİSYONUMUZ;
Çiğdem Kreş ve Anaokulu olarak misyonumuz,Çocuğun;
Potansiyelini geliştirmek: Bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal tüm gelişim alanlarında bir bütün olarak potansiyelinin en üst noktasına ulaşmasını sağlamak Düşünme becerilerini geliştirmek: Soru sorma, neden-sonuç ilişkilerini kavrama, yaratıcı fikirler ileri sürme vb. düşünme becerilerini desteklemek Kendine güven duygusunu geliştirmek: Kendisiyle barışık, güler yüzlü, kendini ifade edebilen, sorumluluk alabilen, üstlendiği sorumlulukları yerine getirebilen, başarılarıyla mutlu olan, başarısızlıklar karşısında abartılı tepkiler vermeyen, paylaşma duygusu gelişmiş, kendini risklere karşı koruyabilen bir kişilik gelişimini desteklemek
İletişim becerilerini güçlendirmek: Karşısındakini dinleme ve anlamaya çalışma, iletişimi başlatma, kendini uygun şekilde ifade etme, ikna olma ve etme vb. becerilerinin gelişimini desteklemek
Duygusal zekâ gelişimini desteklemek: Empati kurma, iç motivasyonunu sağlayabilme, kişisel amaçlar oluşturma, duygularını fark etme, ifade etme ve yönetebilme, ilişkileri yönetebilme vb. becerilerini desteklemek.
 
ETKİNLİKLERİMİZ
Bilgisayar, İngilizce, Drama - Yaratıcılık, , Müzik - Ritim, Bilişsel etkinlikler, Türkçe dil etkinliği, Fen ve Doğa etkinliği, Sanat etkinlikleri, Masa oyunları, Serbest oyun, Grup oyunları, Bahçe oyunları, Geziler, Mutfak aktiviteleri
 
HEDEFLERİMİZ
 
•Sevgi ilkesi temeline dayalı olarak çocuklarımızın bilişsel, duygusal, sosyal ve psikomotor gelişimlerine olanak sağlamaktır.
•Öz güveni gelişmiş, kendine yetebilen sorumluluk sahibi bireyler olmaları için destek olmak. •Öz bakım(temizlik, giyinmek v.b.) ve sosyal becerileri kazandırmak.
•Arkadaş ve oyun gereksimini karşılamak.
•Ana sınıfındaki öğrencilerimizi ilkokula hazırlamak.
•Yaratıcılığını geliştirecek artık materyallerle, çeşitli boyalarla sanat çalışmaları yapma fırsatı verip küçük kas gelişimini sağlamak.
•Pedagojik bireysel yardım, aileleri yönlendirme, anne baba seminerleri ile eğitimde birliktelik. 
 
BRANŞ DERSLERİMİZ
 
İngilizce:
Yaş gruplarına göre sürenin değiştiği hergün yapılan bir etkinliktir. Amacımız çocuklarımıza geniş bir kelime dağarçığı kazandırmak, onları motive ederek yabancı dil sevgisini aşılamaktır. Erken yaşta başlayan yabancı dil etkinliği çocukların sağlam temel oluşturmalarını sağlar. İngilizce programı; şarkılar, şiirler, dramatizasyon ve oyunlardan oluşan geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Çocuklar ingilizcede öğrendikleri kelime, kalıp ve komutları, şarkılar ve faaliyetlerle pekiştirmektedirler.
Müzik:
Bebek dünyaya geldiği andan itibaren sesler hayatın içinde önemli bir yer tutar. Eğer seslerin yardımıyla sesi bir eğitim aracı olarak kullanırsak çocuğa yaşamı algılama, yaratıcılık, düşünme sistemini geliştirme ve eğitimi konusunda katkı sağlamış oluruz. Bütün bu uygulamalar, okul öncesi dönemde çocukların zevkle müzik yapması, müzikal becerilerini geliştirmesi, müzik dinleme zevkinin ve alışkanlığının kazandırılması, müziği anlama yeteneğinin geliştirilmesinin sağlanması ve en önemlisi hayatlarının içinde müziğin yer almasına sağlam bir temel oluşturacaktır.

Drama:
Çocukların duygu, düşünce, gözlem ve hayal gücünü oynayarak ifade edebileceği bir ortam sağlar. Drama, tiyatro gibi değildir. Yaşayarak-yaparak öğrenme tekniğidir. Dramada doğru-yanlış, başarılı-başarısız, yetenekli-yeteksiz gibi yargıların olmaması, çocuğun kendini daha rahat ifade etmesini ve sorunlar karşısında çözümler üretebilmesine imkan sağlar. Drama varolan birşeyi öğretmez, çocukta varolanları ortaya çıkarmak için uygulanır.

Dans ve JimnastikEğitimi 
Haftanın belirli günlerinde verilen Dans ve Ritmik Jimnastik çalışmaları ile beden-zihin koordinasyonu, enerjilerini olumlu yönde kullanma, sağlıklı bir bedene sahip olma gibi çalışmalarla etkinliklerimiz gerçekleşmektedir.
Jimnastik çocukların vücutlarının esnekliği ve koordinasyonunu sağlamak açısından önemlidir. Ayrıca kol ve bacakların uyumunu sağlar, çocukların özgüvenini geliştirir.
Resim ve Seramik Eğitimi 
El becerilerimizi geliştiriyor,kendimizi daha farklı yöntemlerle ifade ediyor, eğlenceli ve öğretici saatler geçiriyoruz.
Satranç  ve  Okuma Yazma Çalışmaları: 

Sıcak, sevgi dolu bir ortamda, eğlenirken öğreten  kurumumuzda,

-  Kurucularımız,
- Sorumlu Müdürümüz,
- Koordinatörümüz,  
- Grup Sorumlusu öğretmenlerimiz,
- Yardımcı öğretmenlerimiz,
- Müzik-Drama öğretmenimiz,
- Resim-Seramik öğretmenimiz,
- Satranç öğretmenimiz,
- İngilizce öğretmenimiz,
- Tiyatromuz
- Ahçımız 
- Şöförümüz
- Hijyen görevlilerimizle birlikte 
Çocuklarımıza 12 ay seçkin hizmet sunmaktayız.

“KİŞİNİN ZEKASI PARMAK İZİ KADAR EŞSİZDİR
 

Firma Hakkında yorum bulunamadı.Firma hakkında ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

Yorum Yap

Fiziksel İmkanlar

Hizmetler

Yabancı Dil

Spor Faaliyetleri

Sanatsal Faaliyetleri

Kulüpler

Ankara - Sincan İLÇESİNDEKİ DİĞER Kreşler

Scroll