Akademi Kreş

Özel Üye Kurumun Üyeliği Bitmiştir.

Yetkili: Nur Mumcu-Murat Mumcu
Tel: Üyeliği Bitmiş
Gsm: Üyeliği Bitmiş
Web Adresi: Üyeliği Bitmiş
Mail Adresi: Üyeliği Bitmiş
Facebook: Üyeliği Bitmiş

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Bariş Sitesi 2104.Sokak No:13

Bölge: Ankara - Çankaya

Kategori: Anaokulu, Yazokulu, Kreş

HAKKIMIZDA

AKADEMİ Kreş ve Gündüz Bakımevi; birlikte olduğu 2-6 yaş arasındaki çocukların her alandaki gelişimlerini destekleyecek öğrenme ortamlarını hazırlayarak, sevgi dolu bir yaklaşımla, şefkat ve güven ortamında oynayarak, eğlenerek, yaparak ve yaşayarak öğrenirken tüm gereksinimlerinin karşılanmasını ve mutlu olmalarını misyon edinmiş bir Okul Öncesi Eğitim Kurumudur. 

FİZİKSEL KOŞULUMUZ

Okulumuz her türlü donanıma sahip, geniş bahçe içindeki 3 katlı bir villada, çocuğun sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamasına özen gösteren anlayışla hizmet vermektedir.

Eğitim materyalleri ve mobilyalar sağlık koşullarına uygun, doğru renk ve ürünler güvenilir marka PİLSANve CHICCO’ dan seçilip dekore edilmiştir.

DENEYİMLİYİZ

Okul Öncesi Eğitim alanında deneyimli öğretmenleri, uzman kadrosu ve kurucusunun eğitim anlayışı; çocuk merkezli olup oyun ile öğrenme üzerine kuruludur.  Birlikte olduğumuz, bizlere ve sevgimize güvenerek emanet edilen çocuklarımıza; Atatürk’çü, çağdaş, yeniliklere açık, öğrenme ve merak etme gereksinimlerine yanıt veren, eğlenceli ve çocukluklarını doya doya yaşayabilecekleri özgün eğitim uygulamaları ve etkinlikleri planlanmaktadır.

EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ

Okul öncesi dönemdeki çocukların deneyerek, keşfederek, aktif bir şekilde eğitsel sürece katılımlarını hedefleyen, okul öncesi eğitim programıyla ilgili tüm kazanımları içeren zengin bir eğitim programı oluşturduk. Animasyonlar, etkileşimli oyunlar, öykü kartları, bilmeceler, şarkılar, kavramlara ilişkin animasyonlar, deneyler, sanatsal etkinlikler,  geleneksel oyunlar, masallar ve öyküler gibi her ay farklı 164 aktivite ile tanışacağız. Eğitim programımızı Türk TELEKOM TTNET iştiraki SEBİT EĞİTİM ve Bilgi Teknolojileri Kuruluşunun "BUKİ ÖĞRENİYOR" seti ile görsel içeriği izleyerek ve sınıfta oyun oynayarak pekiştirirler.

 

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR VAZGEÇİLMEZİMİZ
Yeni nesillerin daha sosyal daha aktif ve daha hareketli olması gerektiği inancından yola çıkan SMİLE KİDS GYM ile beraber otoritelerce kabul edilen “sağlıklı yaşam için her yaşta spor” hareketinin öncülüğünü yaparak sporun bir yaşam biçimi haline dönüşmesi için Akademi Kreş olarak haftanın iki günüSMİLE KİDS GYM ‘deyiz . Jimnastiğe farklı bir bakış açısı kazandıran “Smile Kids Gym” Ankara’nın tek ve Türkiye'nin en deneyimli bebek jimnastiği kadrolarından birine sahiptir.

SANAT KAİNATIN İÇİNDEDİR. SANATKAR BUNU ORADAN ÇIKARABİLENDİR

Okul Öncesi Eğitim ilkelerine uygun olarak düzenlenmiş etkinlik mekanlarında yıl boyu süren BRANŞ DERSLERİ; çocuğun ilgi ve becerilerinin tanınmasına, kendisinin farklı özelliklerinin ve güçlü yanlarının ortaya çıkmasına yardımcı olacak nitelikte eğitim programı hazırlanır. Programda haftanın her günü bir branş dersi yer alır. Bu branş derslerimiz ARTELYA SANAT eşliğinde ; Müzik, Drama, Dans ve Resim-El Sanatları dersleridir.

TEMA VAKFI ÜYESİ ve  ÇEVRE DOSTUYUZ

TEMA VAKFI, ülkemizin en değerli hazinelerinden birinin toprak olduğunun bilincindedir. Bu nedenle, orman, çayır, su - bitki kaynaklarının, doğanın korunması ve erozyonun önlenmesi konularında beraberliğin gerekli ve zorunlu olduğuna inanmaktadır. Bu hedeflere ulaşmak ancak teknik yönden yeterli bir kadro, teşkilat ve mali imkanlarla mümkündür. Biz bu kadroda yer almayı okul personel ve öğrencileri olarak görev bildik. Çevre koruma bilincinde yetiştireceğimiz çocuklarımız ile daha sağlıklı bir dünyaya kavuşacağız.

İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ

Dil eğitiminde; İngilizce eğitimcimiz haftanın her günü, tüm gün çocuklarla birlikte olarak İngilizceyi doğal ortamda işitmelerini ve tanımalarını sağlayıp yaşayarak dil eğitimini pekiştirmelerini sağlayacaktır.

PSİKOLOGUMUZ DAİMA DESTEKCİMİZ

Akademi Kreş ve Gündüz Bakımevine kayıt olan çocukları tanıma çalışması ile başlayan UZMAN PSİKOLOG ZELİHA DAMKA çocukların her alandaki gelişiminin en hızlı olduğu ve kişiliğinin hızla geliştiği bu yaşlarda çocukların ve ailelerin karşılaşabileceği her türlü problemleri hızlı ve yerinde çözmek için destek vermeyi amaçlayan Psikolojik Danışmanlık hizmeti ile devam eden ve Dönemsel Gelişim Değerlendirmeleri ile aileleri bilgilendirmeyi sürdüren bir yaklaşım izler.

ÖZENLE BESLENİP BÜYÜYORUZ

AKADEMİ Kreş ve Gündüz Bakımevinde çocukların günlük kalori, vitamin ve mineral gereksinimlerini karşılayacak nitelikte, tüm besin gruplarının yer aldığı menüler toplam kalori hesaplaması yapılarak hazırlanır. Sabah kahvaltısı - öğle yemeği - ikindi kahvaltısı dışında sabah 10.30’ da Meyve Saati ve akşam üzeri 17.00’ da Çorba Saati uygulanır. Yemekler okulumuzun sertifikalı aşçısı tarafından, tüm hijyen ve besin hazırlama tekniklerine uygun olarak okulumuzda hazırlanır. Kullandığımız gıda malzemelerinde marka ve içerik dikkatle araştırılarak seçilmiştir.

ANNELERİMİZİN DESTEKCİSİYİZ

Okul öncesi dönemde çocuklarımızın büyüyüp gelişimlerini beslenme kadar uyku düzenleri de etkilemektedir. Yaş gruplarının gereksinimleri kadar uyku saatlerimiz belirlenmiş olup uyku için en uygun, hijyen ve konforlu ortam yaratılmıştır. Çocukların uyku saatinde kullanmaları için kişiye özel nevresim takımı, pijama takımı ve kampetleri özel olarak tasarlanmış kullanıma sunulmuştur. Tüm bu malzemeler okulumuzda bulunan makine ile 2 haftada bir kez yıkanıp dezenfekte edilecek, okulumuzda ütülenip çocuklarımızın kullanımı için hazır bulundurulacaktır.

HEPİMİZ AKADEMİ KREŞLİYİZ

Okulumuzca yapılacak geziler, partiler ve toplu organizasyonlarda bütünlüğü ve beraberliği oluşturmak adına her çocuğun bedenine uygun özel baskılı tşört, şapka ve çanta çocuklarımızı okullarında bekliyor. Çocukların kullanacağı tşört, şapka ve çanta yıl sonunda okulumuzun hatırası olarak ailelere iletilecektir. Ebeveynlerimizi bilgilendirmek amaçlı  her çocuğa bir kalın defter basılacak, her gün 1 sayfa bilgilendirme yazısı bizzat sınıf öğretmenleri tarafından yazılacak, her gün okul çantası içinde ailenin bilgisine sunulacaktır. Ailelerimiz iletmek istedikleri notları, istek ve dileklerini diledikleri zaman telefon ile idareye iletecekleri gibi bu deftere yazarak da iletebilirler.

DOKTORUMUZUN TAKİBİNDEYİZ

AKADEMİ Kreş ve Gündüz Bakımevinde; AİLE HEKİMİ ALİ HAYDAR MUMCU tarafından çocuklarımızın genel sağlık kontrolleri, kilo-boy takibi her ay düzenli olarak yapılır.

OKULUMUZDA PARTİ VAR

Özel gün kutlamaları, Resmi Bayramlar, Sezon açılış partileri, Tiyatro gösterileri ve Doğum günü partilerimizi MACARON PARTİ EVİ ’nin deneyimli organizasyon hizmet kadrosu ve animasyon ekibi işbirliği ile gerçekleştirmekteyiz. Okulumuza kurulan sahne ve ses sistemleri, yüz boyama, sosis balon şekil verme aktiviteleri ile kendimizi eğlencenin tam ortasında buluyoruz.


AXA SİGORTA KORUMASI ALTINDAYIZ

AKADEMİ Kreş ve Gündüz Bakımevindeki tüm çalışanlar ve çocuklar, okulda bulundukları saatler içindeAXA SİGORTA güvencesindedir.

Firma Hakkında yorum bulunamadı.Firma hakkında ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

Yorum Yap

Üyeliği Bittiğinde dolayı video Gösterilemiyor

Fiziksel İmkanlar

Hizmetler

Yabancı Dil

Spor Faaliyetleri

Sanatsal Faaliyetleri

Kulüpler

Ankara - Çankaya İLÇESİNDEKİ DİĞER Kreşler

Scroll